Umutlu ol, sabret, bekle…

Merhaba;

Ben,ilk denemesinde olumsuz bir sonuçla karşı karşıya kalmış, 28 yaşında, 4 yıllık evli, 2 yıldır anne olmaya çalışan ve tam 7 gün önce ikinci embriyonu rahmine yerleştirilen, bir tüp bebek annesi adayıyım.

Neden buradayım derseniz, hastanede sıra beklerken bile benimle gerçekten aynı pencereden bakabilen birileriyle konuşma ihtiyacı duyuyorum. Ama herkes haliyle o kadar gergin ve endişeli oluyor ki nasıl bir cevap ya da tutumla karşılaşacağımı bilemediğim için sessiz kalmayı tercih ediyorum. İşte belki burada bu yoldan yürümüş, yürüyen ya da yürüyecek olan anne adaylarıyla konuşabilir, deneyimlerimizi, bize iyi gelen ya da gelmeyen şeyleri paylaşır ve o pencereden bakmayı başarabiliriz

Tam 1 haftadır evde malum durumdan dolayı kimine göre dinlenme kimine göreyse hastalık dönemi geçiriyorum.

Bu süre zarfında bir önceki deneyimimden kendime verdiğim sözlerin neredeyse tamamını tuttum 🙂 O malum moral bozucu, stres ve kaygı yüklü forum sitelerine girmedim, kendime hasta gibi davranmadım,bir önceki sefere göre rapor süremi daha az tuttum, evde olmamın sebebini karnımda olması muhtemel o miniğe bağlamadım, sanki yıllık iznimin bir kısmını almışım da evde tatil yapıyormuşum havasında tuttum hep kendimi. Bu tarzda yaklaşmam gerektiğini aslında ilk transferimde de biliyordum ama çok güzel bir söz var ” Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.” Fakat gel gör ki, o ilk transfere gelene kadar yaşanan ilaç süreçleri, birbiri ardına yaşanan tetkikler, daha önce böyle bir stresi yaşamamış bir beden işin içinde olunca belki de o olumsuz sonuç kaçınılmazdı.Ama bir anne adayı ya da anne nihayetinde kadın, olumluyu görmeli ve hayatındakilere de olumluyu aktarmalı mantığından yola çıkarak burada bu günlüğü tutmaya karar verdim. Belki de bu blog bir yerde yolumuzun kesişeceğine inandıklarımla  tüm sahip olduklarımızdan, statülerimizden arınarak dertleşebileceğimiz bir alan olur ve yolumuzu aydınlatmayı başarabiliriz. Olmazsa da sağlık olsun, ben tarihe notumu düşmüş olurum..

Sağlıcakla..

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s